Ameliyatsız Genital Estetik

Ameliyatsız genital estetik genital bölgesinde değişikliğe ihtiyaç duyan ancak ameliyat olmak istemeyen kişilerin son yıllarda tercih ettikleri yöntemdir. Zamanla kadınlarda genital bölgede oluşan sarkmalar, büyümeler, genişlemeler, ciltteki renkte koyulaşmalar ameliyatsız yöntemler ile tedavi edilebilmektedir. Ancak tedavinin başarısı ameliyatlı yöntemlere göre daha düşüktür.

Her genital bölge farklıdır ve her genital lazer dediğimiz ameliyatsız genital bölge gençleştirme yöntemi için uygun değildir. Lazer yöntemi ile bir miktar vajina daraltma, cilt rengini açma işlemleri yapılabilmektedir.

doc-dr-cigdem-abide

Ameliyatsız Genital Estetik Nedir?

Zamanla ya da başka nedenlerin etkileriyle bağ dokusunda gevşemelerle genital bölgedeki dış dudaklarda aşağıya doğru sarkmalar olabilir. İç dudaklarda ise fazla gevşeme problemi sonucu büyüme sorunu ortaya çıkar. Bu durum kozmetik açıdan kadınları rahatsız edebilir. Öte yandan fonksiyonel olarak da cinsel hayatta aksamalara da sebep olabilir. Çoğu zaman kadınlar bu şikayetlerini dile getirmekten diri dururlar. Oysa ki buna benzer sorunlar birçok kadında görülebilmektedir. Günümüzde teknolojinin ilerlemesiyle dile getirilmekten kaçınılan bu şikayetlere ameliyatsız çözümler bulunuyor. Ameliyatsız genital estetik kadınların ameliyat korkusu yaşamadan bu sorunları çözebilmelerine yardımcı olur. Ameliyatsız vajina estetiği gitgide popüler olmaktadır.

Genital Estetik Neleri Kapsar?

Ameliyatsız genital bölge estetiği, genital kasları güçlendirerek, vajinanın çapını daraltmayı ve yeniden şekillendirerek eski haline dönüştürmeyi amaçlar. Bu ameliyatsız vajinal estetik yöntemleri genellikle iç dudakların büyüyüp sarkması, vajinal genişlik ve renk bozulmaları için tercih edilmektedir. Ameliyatsız vajinal gençleştirme yöntemleri bu sorunları çözmeyi amaçlamaktadır.

Kadınlar genelikle genital estetiği vajinalarındaki genişlik ve iç dudaklardaki büyüklüğüne bağlı olan sarkıklık sebebiyle yaptırır. Ameliyatsız vajinal yenileme için yapılan işlemler genital bölgeyi estetik görüntü anlamında iyileştirilerek kadının öz güveninin artırılması sağlarken, cinsel ilişkiden daha çok zevk almasına da destek olunur.

ameliyatsiz-genital-estetik

lazerle-genital-estetik-nedir

Ameliyatsız Genital Estetik Kimlere Yapılır?

Ameliyatsız genital estetik uygulamaları, ergenlik çağına gelmiş tüm kişilere uygulanabilir. Bu operasyonlar için evli veya bekar olup olmamak gibi bir zorunluluk yoktur, tamamen dış genital organlarda yapılan işlemler olduğundan evlenmeden önce de uygulanabilir. Ergenlik çağından itibaren her yaşta kişiye aksini gerektiren bir sağlık sorunu olmadıkça ameliyatsız genetik estetik yapılabilir. Çocuk çağında cinsel bölgeye dair oluşan sorunlar ise özel olarak ilgilenilen farklı bir konudur.

Ameliyatsız Genital Estetikte Ne Yapılır?

Sarkmalar, büyümeler, genişlemeler, ciltteki renkte koyulaşmalar ameliyatsız yöntemler ile tedavi edilebilmektedir. Bu işlemler ameliyatsız genital estetik yöntemleri ile yapılabilir. Uygulanan bu yöntemlerde yüzde yüz çözüm beklenmez ama kişiyi mutlu edecek sonuçlar elde edilebilir. Kadınların estetik kaygı yaşadığı konuların başında gelen genital bölgede yapılan estetik onların hayatlarına olumlu katkılar sağlar.

Genital bölgelerinin estetik olarak düzgün görünmesi kişinin kendine olan güvenini artırıyor, karşı cinsle olan ilişkisinde kendisini çok daha mutlu hissetmesine yardımcı olur. Ameliyatsız vajina gençleştirme konusunda doktora başvuran kişiler mutlaka alanında uzman kişiler irtibata geçmelidir.

genital-estetik-devlet-karsiliyor-mu

lazerle-genital-estetik-nasil-yapilir

İlerlemiş ve hızlı tıbbi yöntemler ile artık hastalar kolaylıkla istediği sonuca kolayca ulaşabilmektedir. Genital estetik kişilerin yaşamını kısa sürede önemli ölçüde değiştirmektedir. Bu değişimler şu şekilde sıralanabilir.

  • Genital estetik sonrası kadınlar kendilerini daha iyi hissederler ve öz güvenleri artar.
  • Spor kıyafet tayt, mayo veya bikini giydiklerinde görüntülerinden memnun olurlar.
  • Vajinismus sorunu yaşayan kadınların bu sorunu yaşamalarındaki temel sebep estetik kaygılarsa ameliyatsız genital estetik vajinismus sorununu çözmede de etkili olabilir.
  • Cinsel ilişkide ağrı yaşamaz, zorluk çekmezler ve aldıkları zevk daha fazla olur

Lazer ile Genital Estetik Kimlere Uygulanır?

Lazer ile Genital Estetik, Vajinal daraltma, sıkılaştırma, renk açma gibi talepleri olan kadınlarda alternatif yöntem olarak uygulanabilmektedir. 15-20 dk süren bu işlemde 2-3 seans sonrası olumlu sonuçlar alınabilmektedir.

Ancak vajinanın genişlediği durumlarda, cerrahi daraltma daha etkili bir yöntemdir ayrıca mesane veya rektum sarkmalarında da cerrahi önerilmektedir.

İstanbul ameliyatsız genital estetik işlemleri için bizimle irtibata geçebilir ve randevu oluşturabilirsiniz.

Doç. Dr. Çiğdem Yayla Abide

İngilizce eğitim veren Marmara Üniversitesi Tıp Fakültesini 1998 yılında kazanarak; Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı olma yolunda ilk adımlarını atan Doç. Dr. Çiğdem Yayla Abide, 2005 yılında Tıp Eğitimini başarı ile tamamlamıştır. Tıp Fakültesinde göstermiş olduğu üstün başarının ardından, TUS sınavında yüksek derece ile ilk tercihi olarak kazandığı Zeynep Kâmil Kadın ve Çocuk Hastalıkları Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde, göreve başlamıştır. Devlet hizmet yükümlüğünü yerine getirmek için Nallıhan Hastanesinde 2011- 2014 yılları arasında çalıştıktan sonra, Zeynep Kamil Hastanesine geri dönmüştür. 2018 yılında Doçentlik ünvanını almış ve Zeynep Kamil Hastanesi’ nde eğitim kadrosunda görev almıştır. 2021 yılında Zeynep Kamil Hastanesinden ayrılmış ve 2022 yılı itibarı ile İstanbul Ataşehir kadın doğum kliniğinde bilgi ve tecrübesini hastaları ile paylaşmaya başlamıştır.