Genital Estetik

ameliyatli-genital-estetik

Ameliyatlı Genital Estetik

Ameliyatlı genital estetik sarkma, renk bozukluğu, genişleme ve büyüme gibi problemleri cerrahi müdahale ile ortadan kaldırmak amaçlı yapılan estetiklerdir. 

Devamını Oku
ameliyatsiz-genital-estetik

Ameliyatsız Genital Estetik

Ameliyatsız genital estetik genital bölgesinde değişikliğe ihtiyaç duyan ancak ameliyat olmak istemeyen kişilerin son yıllarda tercih ettikleri yöntemdir. Zamanla kadınlarda genital bölgede oluşan sarkmalar, büyümeler, genişlemeler, ciltteki renkte koyulaşmalar ameliyatsız yöntemler ile tedavi edilebilmektedir. Ancak tedavinin başarısı ameliyatlı yöntemlere göre daha düşüktür.

Devamını Oku
kizlikzari

Kızlık Zarı

Kızlık zarı vajen girişinin 2 cm gerisinde yer alan, ortası açık bir yapıdır. Aslında bir zar değildir. Bir kadında önem verilmesi gereken bir doku da değildir. Ancak sosyokültürel olarak bazı toplumlarda kızlık zarına önem verilmektedir.

Devamını Oku
barbie-vajina-estetigi-nedir

Barbie Vajina Estetiği Nedir?

Küçük dudakların küçültülmesi, klitoris üzerindeki fazla dokunun çıkarılması ayrıca gerekli ise özellikle karın bölgesinden olmak üzere birçok yerden alınabilecek olan yağ dokusunun veya bazı dolgu maddelerinin büyük dudaklara enjeksiyonu ile büyük dudakların şişirilmesi sonucunda dolgun görünmesi ile oluşan genital görüntüye Barbie Vajina denilmektedir.

Devamını Oku
gshot-g-noktasi-buyutme

G-Shot (G Noktası Büyütme)

G-shot ilk tanımlandığından beri bir efsane olmuştur. 1982 yılında ilk kez "G noktası" olarak literatüre giren vajinada yer alan bu erojen nokta Maratos’un tanımını yaptığı gibi dış idrar yolu girişi, yani üretral meatustan yaklaşık 3-4 cm içeride vajina ön duvarda yer alan yaklaşık 1 santimetre karelik alandır.

Devamını Oku
labioplasti

Labioplasti

Labioplasti, vajinanın büyük dudakları olarak bilinen dış dudakların ya da dış dudakların hemen altında yer alan iç dudakların cerrahi yöntemler ile tedavi edilmesidir.  

Devamını Oku
vajina-estetigi-ameliyati

Vajina Estetiği Ameliyatı

Vajina estetiği ameliyatı, belirli nedenlerle deforme olmuş vajinanın estetik bir görünüm kazanması için yapılan bir cerrahi operasyondur. Vajinada büyük veya asimetrik dış dudakların olması, iç dudaklarda fazla doku olması, vajina açıklığında genişleme görülmesi gibi sorunlar kadınların istemediği durumlar olabilir.

Devamını Oku

Vajinoplasti - Vajina Daraltma

Vajinoplasti ile hem estetik görünümden şikayetçi hem de cinsel ilişkiden memnun kalamayan kadınların sorunları çözüme kavuşur. Kadınların zaman içerisinde vajinalarının yapısına bağlı olarak genişlemesi veya bir doğum gerçekleştikten sonra vajina genişlemesi yaşamaları mümkündür.

Devamını Oku
perinoplasti-dogum-sonrasi-estetigi

Perinoplasti (Doğum Sonrası Estetiği)

Perinoplasti, vajina estetiğidir ve normal doğum yapan kadınlara uygulanan bir yöntemdir.

Devamını Oku
lazer-ile-genital-bolge-beyazlastirma-genital-bleaching-vulva-lightening

Vajina Beyazlatma

Vajina beyazlatma uygulamaları, genital bölge estetiği için tercih edilen yöntemlerdendir. Kimyasal maddelerin kullanımı ve lazer kullanımı ile bölgedeki kararmaların renginin açılması işlemi ile estetik bir görünüm amaçlanır.

Devamını Oku
genital-bolge-dolgulari

Genital Bölge Dolguları

Yaş ilerledikçe, tüm vücutta yaşlanma belirtileri görüldüğü gibi, genital bölgede büyük dudaklardaki yağ dokusu azalır, elastikiyet ve hacim kaybı izlenir ve cilt altı doku boşalır, cilt büzüşür ve sarkar.

Devamını Oku
genital-bolge-renk-acma

Genital Bölge Renk Açma

Genital bölge renk açma sayesinde ilgili bölgedeki kararmalar giderilmektedir. Genital bölgede kararma farklı sebeplerden meydana gelen yaygın bir problemdir.

Devamını Oku

Doç. Dr. Çiğdem Yayla Abide

İngilizce eğitim veren Marmara Üniversitesi Tıp Fakültesini 1998 yılında kazanarak; Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı olma yolunda ilk adımlarını atan Doç. Dr. Çiğdem Yayla Abide, 2005 yılında Tıp Eğitimini başarı ile tamamlamıştır. Tıp Fakültesinde göstermiş olduğu üstün başarının ardından, TUS sınavında yüksek derece ile ilk tercihi olarak kazandığı Zeynep Kâmil Kadın ve Çocuk Hastalıkları Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde, göreve başlamıştır. Devlet hizmet yükümlüğünü yerine getirmek için Nallıhan Hastanesinde 2011- 2014 yılları arasında çalıştıktan sonra, Zeynep Kamil Hastanesine geri dönmüştür. 2018 yılında Doçentlik ünvanını almış ve Zeynep Kamil Hastanesi’ nde eğitim kadrosunda görev almıştır. 2021 yılında Zeynep Kamil Hastanesinden ayrılmış ve 2022 yılı itibarı ile İstanbul Ataşehir kadın doğum kliniğinde bilgi ve tecrübesini hastaları ile paylaşmaya başlamıştır.