İdrar kaçırma ve Tedavisi

sarkma-ameliyatlari

Sarkma Ameliyatları

Rahim sarkması nedeniyle operasyon kararı verirken hastanın yaşı, fertilite yani doğurganlık isteği, cerrahi riski göz önüne alınmalıdır. Sarkma tedavisi konusunda tecrübeli bir hekim tarafından muayenenizin yapılması çok önemlidir çünkü çok çeşitli ameliyat teknikleri vardır ve hangisi sizin için uygun karar vermek için çok iyi bir şekilde muayene olmanız gerekir.  

Devamını Oku
idrar-kacirma-uriner-inkontinans

İdrar Kaçırma - Üriner İnkontinans

Kadınlarda idrar kaçırma (inkontinans) şikayeti oldukça sık görülmektedir. Neredeyse her dört kadından biri hayatının bir döneminde idrar kaçırma şikayeti yaşamaktadır. İdrar kaçırma, idrar tutamama veya üriner inkontinans, istemsiz idrar kaçırmadır. Maalesef birçok kadın idrar kaçırma şikayetini gündeme getiremez ve de tedavi edilebileceğini bilmemektedir ve jinekolojik kontrole geldiğinde bile bu şikayetini dile getirememektedir.

Devamını Oku
idrarkacirmaameliyatlari

İdrar Kaçırma Ameliyatları

Kadınlarda idrar kaçırma tedavisi mümkündür. Öncelikle idrar kaçırmanın nedeni araştırılıp, buna yönelik bir tedavi planı çizilmelidir. Tedavi, kişiye özel planlanmalıdır. Her hasta idrar ameliyatından fayda görememektedir.

Devamını Oku

Doç. Dr. Çiğdem Yayla Abide

İngilizce eğitim veren Marmara Üniversitesi Tıp Fakültesini 1998 yılında kazanarak; Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı olma yolunda ilk adımlarını atan Doç. Dr. Çiğdem Yayla Abide, 2005 yılında Tıp Eğitimini başarı ile tamamlamıştır. Tıp Fakültesinde göstermiş olduğu üstün başarının ardından, TUS sınavında yüksek derece ile ilk tercihi olarak kazandığı Zeynep Kâmil Kadın ve Çocuk Hastalıkları Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde, göreve başlamıştır. Devlet hizmet yükümlüğünü yerine getirmek için Nallıhan Hastanesinde 2011- 2014 yılları arasında çalıştıktan sonra, Zeynep Kamil Hastanesine geri dönmüştür. 2018 yılında Doçentlik ünvanını almış ve Zeynep Kamil Hastanesi’ nde eğitim kadrosunda görev almıştır. 2021 yılında Zeynep Kamil Hastanesinden ayrılmış ve 2022 yılı itibarı ile İstanbul Ataşehir kadın doğum kliniğinde bilgi ve tecrübesini hastaları ile paylaşmaya başlamıştır.