Tüp Bebekte Yeni Teknolojiler

İstanbul'daki Anlaşmalı Tüp Bebek Merkezimiz, her geçen gün daha da yenilikçi hale gelen tüp bebek tedavileriyle başarı oranlarını artırarak çiftlere umut vaat etmektedir. Üreme teknolojilerindeki gelişmelerle birlikte, günümüzde bazı yeni tedaviler de kullanılmaktadır. Bu tedaviler arasında: Piezo-elektrik uyarım, ROSİ tekniği, PRP, Eksozom Tedavisi, Preimplantasyon genetik Tanı (PGT), Tüp Bebek Yapay Zeka Kullanımı, Embriyo Glue Tekniği yer almaktadır. Bu yeni tedaviler, çiftlere daha fazla seçenek ve umut sunarak tüp bebek tedavilerinde başarı şansını artırmaktadır.

Tüp Bebek Tedavilerinde Başarıyı Artıran Yöntemler Arasında Yeni Yöntem;

tup-bebek-elektrosok-yontemi-tup-bebek-piezo-elektrik-uyarim

Tüp Bebek Elektroşok Yöntemi (Piezo Elektrik Uyarım)

Piezo elektrik uyarım tekniği, üreme teknolojilerinde son derece önemli bir adımdır ve anlaşmalı laboratuvarımızda da en son teknolojiyle uygulanmaktadır.

Devamını Oku
embriyo-glue-yontemi

Embriyo Glue Yöntemi

Embriyo glue, tüp bebek tedavisinde embriyo transferi sırasında kullanılan özel bir sıvıdır. Bu maddeye "kültür ortamı takviyesi" de denir; yani embriyo glue, embriyo transferinde kullanılan yeni bir kültür ortamıdır.

Devamını Oku
tup-bebek-prp-tedavisi

Tüp Bebek PRP Tedavisi

Tüp bebek tedavilerinde "Platelet Rich Plasma" PRP olarak kısaltılmış halde ifade edilebilir. PRP ne demek sorusunun cevabı, hastanın kendi kanından elde edilen ve yüksek konsantrasyonda trombositler içeren bir plazma çözeltisidir. Trombositler, vücudun iyileşme sürecini uyarıcı büyüme faktörleri ve diğer biyolojik maddeler açısından zengindir. Plateletlerin yani trombositlerin asıl görevi pıhtılaşmayı sağlamaktır.

Devamını Oku
tup-bebek-eksozom-tedavisi

Tüp Bebek Eksozom Tedavisi

Son yıllarda, tüp bebek tedavisinde daha yüksek başarı şansı elde etmek için yeni ve etkili yöntemler arayışı artmaktadır.

Devamını Oku
tup-bebek-yapay-zeka-nedir

Tüp Bebek Yapay Zeka Nedir?

Tüp bebek tedavisi, doğurganlık sorunu yaşayan çiftler için yeni bir umut kaynağıdır. Bu tedavi yöntemi, çocuk sahibi olma hayalini gerçeğe dönüştürmek isteyen pek çok çift için önemli bir seçenek haline gelmiştir.

Devamını Oku
tup-bebek-rosi-teknigi

Tüp Bebek ROSİ Tekniği

Tüp Bebek ROSI tekniğinin başlangıcında tek başına yumurtayı dölleme yeteneğine sahip olmayan round spermatidleri özel laboratuvar yöntemleriyle aktive edilir. Aktive edilmiş spermler yumurta ile birleştirilerek embriyo oluşturulur.

Devamını Oku

Doç. Dr. Çiğdem Yayla Abide

İngilizce eğitim veren Marmara Üniversitesi Tıp Fakültesini 1998 yılında kazanarak; Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı olma yolunda ilk adımlarını atan Doç. Dr. Çiğdem Yayla Abide, 2005 yılında Tıp Eğitimini başarı ile tamamlamıştır. Tıp Fakültesinde göstermiş olduğu üstün başarının ardından, TUS sınavında yüksek derece ile ilk tercihi olarak kazandığı Zeynep Kâmil Kadın ve Çocuk Hastalıkları Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde, göreve başlamıştır. Devlet hizmet yükümlüğünü yerine getirmek için Nallıhan Hastanesinde 2011- 2014 yılları arasında çalıştıktan sonra, Zeynep Kamil Hastanesine geri dönmüştür. 2018 yılında Doçentlik ünvanını almış ve Zeynep Kamil Hastanesi’ nde eğitim kadrosunda görev almıştır. 2021 yılında Zeynep Kamil Hastanesinden ayrılmış ve 2022 yılı itibarı ile İstanbul Ataşehir kadın doğum kliniğinde bilgi ve tecrübesini hastaları ile paylaşmaya başlamıştır.